deti sa hraju

Športový klub v Hnúšti je v prvom rade misijnou aktivitou nášho zboru BJB Klenovec. Okrem toho je miestom, kde spoločne prežívame radosť so stretnutia s kamarátmi, radosť z pohybu, zaujímavých tradičných i netradičných hier.

Dôležitým cieľom týchto klubov je ukázať deťom, že Pán Boh, v ktorého veríme nie je vzdialený. Naopak, že je to osobný Boh, ktorý zmení životy aj v dnešnej dobe.

Športový klub v Hnúšti, alebo „klub v piatok o piatej“ sa začína každý piatok o 17.00 počas školského roka v telocvični ZŠ Klokočova Hnúšťa.

Stretávajú sa tam deti rôzneho veku – prevažne žiaci 1. a 2. stupňa ZŠ. Svoje miesto si tam nájdu aj mladšie deti spolu s mamičkami.

Máme veľkú radosť z novej pravidelnej súčasti našich klubov, kedy sa všetci na začiatku utíšime a počúvame biblický príbeh. Príbeh si pripraví vždy niekto z nás vedúcich. Ako pomôcku používame materiál Najúžasnejšia cesta. Väčšina detí si ju nosí domov a v piatok viac-menej pravidelne si ju donesú aj do telocvične. V materiáli je program učeníctva, ktorý pomôže deťom na ceste v poznávaní Pána Ježiša. Sú v ňom aj biblické verše, ktoré sa deti môžu naučiť, aktivity – tie si môžu urobiť doma. Postupne s deťmi prechádzame najdôležitejšími biblickými pravdami: o stvorení, o hriechu, o Božom vykupiteľskom diele, o zmenených životoch ľudí, ktoré opisuje Biblia, o tom, že Boh môže zmeniť aj náš život :).

A potom pokračujeme v hraní rôznych hier. Sú to hry známe i menej známe ako napr. Banány a opice, Rýchla vybíjaná, Chvosty, Čínsky futbal, Billi Bob, Ringo, rôzne štafety, naháňačky...atď. Všetky deti si prídu „na svoje“. V kluboch máme pravidlá, aby sme sa cítili dobre a bezpečne. Všetky deti, ktoré majú radi pohyb a zábavu sú srdečne pozvané. Tešíme sa na vás v piatok o piatej! :)

Poloha: Telocvičňa ZŠ Klokočova Hnúšťa